Jdi na obsah Jdi na menu
 


Genjutsu

11. 3. 2008

Genjutsu

ObrazekGenjutsu (幻術 – techniky iluzí, čteme "gendžucu") jsou techniky, které užívají chakru v nervové soustavě oběti a pomocí této chakry vytvářejí iluze. Pro ninji se zvláštními schopnostmi, jako je Sharingan klanu Uchiha, nebo pro ninji s vysokou inteligencí, je používání genjutsu nebo obrana před genjutsu mnohem snadnější, protože klíčem k úspěchu v genjutsu je pozornost k detailům. Genjutsu, které je nejčastěji vidět, je jednoduché vytváření iluzí. Toto genjutsu způsobuje, že osoba (cíl útoku) cítí, slyší, vidí, ochutnává nebo nahmatává věci, které ve skutečnosti nejsou jen proto, aby s ní mohlo být manipulováno. Jinými slovy, genjutsu ovlivňuje všech pět smyslů. Lidé pod vlivem genjutsu buď zůstanou stát na místě nebo ztratí vědomí, to závisí na tom, jestli jsou schopni rozpoznat, že jsou v genjutsu, a jak se mu dokáží bránit.

Existuje několik způsobů, jak se bránit genjutsu. Protože genjutsu používá chakru oběti proti ní, může obět zrušit genjutsu tím, že přeruší tok své vlastní chakry. To se nazývaný Genjutsu Kai (幻術解 – Uvolnění Genjutsu). Další možnost, jak zrušit působení genjutsu, je intenzivní bolest (ale ta nesmí být zpObrazekůsobena genjutsu), což jsme mohli vidět v souboji mezi Narou Shikamarem a Tayuyou, kdy Shikamaru použival svůj vlastní stín, aby si zlomil prst, a tím zrušil působení Tayuyina Démonického flétnového iluzorního genjutsu. Dále ještě může zrušit genjutsu další osoba pouhým fyzickým kontaktem s obětí. Obtížnost uvolnění genjutsu určuje jeho úroveň.

genjutsu prstem:

Český název:
Genjutsu prstem
Typ (úroveň):
neznámé
Kdo ho používá:
Uchiha Itachi
Popis:

Toto nepojmenované genjutsu je používáno členem Akatsuki Uchihou Itachim. Itachi sešle tuto techniku pouze jedním prstem na své pravé ruce. Jeho cíl se mu ani nemusí podívat do očí, stačí, aby pouze zahlédl tento prst. Uvnitř iluze můze kontrolovat, co ninja uvidí. Tato iluze může být použita k útoku na strachy cíle, způsobující jim, že vidí a slyší ty, o které se starají, jak jim ubližují, ponižují, atd.

Genjutsu shibari:
Český název:
Genjutsu spoutání
Typ (úroveň):
úroveň A
Kdo ho používá:
Sanninové
Popis:

Při této technice stuhne celé tělo a přestane se hýbat. Tuto techniku nejde porazit hrubou silou.

Kokuangyou no jutsu:

Český název:

Nekonečná tma

Název ve znacích:
黒暗行の術
Typ (úroveň):
úroveň A
Kdo ho používá:
Prvý Hokage, Druhý Hokage
Popis:

Toto jutsu umožňuje cíli myslet si, že je obklopen úplnou tmou. V anime byl Druhý Hokage jediný, kdo použil tuto techniku. V Manze to byl i První Hokage.

Magen: Jigoku Kouka no jutsu:

Český název:
Démonická iluze: Technika sestupu do pekla
Název ve znacích:
魔幻・地獄降下の術
Typ (úroveň):
úroveň C
Kdo ho používá:
Yoroi
Popis:

Toto genjutsu vytvoří iluzi ohně, který spadne z nebe všude kolem začne hořet.

Magen: Kokoni Arazu no jutsu

Český název:
Demonická iluze: Falešné okolí
Typ (úroveň):
úroveň C
Kdo ho používá:
Kotetsu Hagane, Oboro
Popis:

Toto jutsu upravuje vzhled blízkého předmětu a nebo blízké oblasti.

Magen: Kyoten chiten

Český název:
Démonická iluze: Země a Nebe - Změna
Název ve znacích:
魔幻・鏡天地転
Typ (úroveň):
bez úrovně
Kdo ho používá:
Uchiha Itachi
Popis:

Magen: Narakumi no jutsu

Český název:
Démonicka iluze: Technika spatření pekla
Typ (úroveň):
úroveň D
Kdo ho používá:
Hatake Kakashi
Popis:

Narakumi no Jutsu je genjutsu technika, která způsobuje, že vidíte strašlivé vize. Ninja použije pečet hada, díky tomu se kolem cíle utvoří kruh z rotujícího listí, který zakryje cíl a poté opadne. Jakmile je tato technika seslána, cíli se tato iluze bude zdát naprosto reálná, dokud ji neprokouknou.

Tsukuyomi:

Český název:
Měsíční Čtenář
Název ve znacích:
月読
Typ (úroveň):
Kekkei Genkai
Kdo ho používá:
Uchiha Itachi
Popis:

Toto jutsu je jedno z nejsilnějších genjutsu. Objevuje se pouze u Uchiha klanu a pouze ti s Mangekyou Sharinganem můžou toto jutsu použít. Po vykonání jutsu je oběť uvězněna do iluzorního světa, který je kompletně kontrolován uživatelem Sharinganu. Ačkoli ve skutečnosti uběhne několik vteřin v iluzorním světě to mohou být dny. Uživatel Sharinganu může obět mučit či nutit prožívat traumatizující vzpomínky znova a znova. Po ukončení jutsu oběť nebude po nějaký čas schopna boje, pokud neutrpí mentální kolaps.

Zajímavosti:

Zatímco iluze není nikdy stejná, nějaké prvky zůstávají, především rudý měsíc v úplňku, který je v každé iluzi. Pozadí je krvavě rudé, zatímco postavy uvnitř iluzí jsou černé s bilými obrysy.

I taková silná technika má své nevýhody. Kvůli komplikovnosti iluze a rychlosti jakou je prováděna, je nezbytné využití enormního množství chakry.

Pomocí schopnosti Sharinganu kopírovat jutsu může Itachi obrátit genjutsu na toho, kdo ho vytvořil (viz. boj Kurenai X Itachi). 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář